top of page
Поиск

Секрети зимового городу: складна Чи вигонка рослин?

  • Фото автора: agronomycollege
    agronomycollege
  • 24 нояб. 2015 г.
  • 9 мин. чтения

Істинний городніх справ майстер з пізньої осені до ранньої весни тужить по грядках і чекає не дочекається, коли ж, нарешті, наступить березень. А чекати не треба!Можна влаштувати зимовий конвеєр свіжої зелені і овочів. Навіть невеликий город на підвіконні буде постійно постачати вас настільки дефіцитними в холодну пору року вітамінами.

Зелені проростки Той, хто вже займається вигонкою рослин, знає: в принципі, це такий же догляд за овочевими грядками, що і влітку, тільки зі своєю специфікою, своїми секретами, які, звичайно, треба знати. Можна почати з найпростішого: вирощування вітамінних проростків. З пшениці або жита. Зерна треба гарненько перебрати, промити і розмістити рівномірним шаром на тарілці. Потім залити зерна відстояною водою, щоб вона приблизно на 1 см була вище їх рівня, і накрити поліетиленовим пакетом. Коли з'являться паростки 1-1,5 см заввишки - зелень готова до вживання.Перетримувати її не можна, інакше вона стане жорсткою і несмачною. Залишається промити зрізані проростки, дрібно нарізати їх і використовувати у свіжому вигляді для салатів з капустою і морквою, бутербродів. А можна подрібнити зелень на м'ясорубці і зробити пюре - хоч з горіхами, хоч з курагою або з медом. Для поповнення запасу вітамінів досить з'їдати щодня порцію проростків, виходячи з розрахунку - 10 г на 1 кг вашої ваги. Відмінно пророщувати і соняшник, горох, капуста, дайкон. Тільки насіння спочатку треба замочити на ніч. До ранку порожні насіння спливуть, а повновагі осядуть на дно. Промийте їх і розмістіть в скляній банці з широким горлом, через яке вільно проходить ваша рука. Накрийте банку марлею і поставте на світле підвіконня.Кожного ранку і вечора зволожуйте насіння, зливаючи надлишки води, не допускаючи її застою. Як тільки паростки досягнуть довжини 1-1,5 см, банку можна накрити кришкою і поставити в холодильник. Там вони будуть залишатися свіжими до двох тижнів.

Секрети вигонки рослин Вигонка зеленних і овочевих культур - процес більш грунтовний і тривалий. Але якихось особливих надскладного в ньому немає. Якщо ви будете слідувати загальним правилам вигонки, у вас все відмінно вийде. Ось ці правила. Відбирайте для вигонки найкраще насіння, коренеплоди або частини кореневищ. Поливайте посадки тільки водою кімнатної температури і тримайте їх в темному прохолодному місці, поки не сформуються коріння. Вікна для зимового городу повинні виходити на південь або південний захід. Вечорами необхідно досвічувати рослини люмінесцентними лампами, щоб продовжити світловий день. Ємності з рослинами треба повертати на 180 градусів, щоб вони не витягувалися до вікна, через кожні 2-3 дні. Під час росту зелені і її зрізання грунт слід поливати більш помірковано, а кімнату провітрювати. Щоб у вас вийшов овочевий конвеєр, починайте вигонку нової партії насіння або коренеплодів через кожні два тижні. Причому коренеплоди спочатку вибирайте подрібніше, а потім все більшими. У грунті повинні бути компост, пісок, трохи золи і тирсу (обов'язково перепріли!).Можна просто купити в магазині готовий почвогрунт. Краще за все піддаються вигонке цибуля, кріп, салат, салатна гірчиця, редис, дайкон, морква, буряк, шпинат. Хочете отримати урожай в максимально короткі терміни і гарної якості? Використовуйте тільки апробовані сорти цих культур.

Вирощування цибулі на перо Багато отримують його, поміщаючи ріпчасту цибулю в банки з водою. Можна, звичайно, і так. Але в такій зелені мало корисних речовин. Набагато краще садити цибулини в почвогрунт. Кращі сорти для вигонки пізньої осені з коротким періодом спокою. А для вирощування взимку - цибуля-вибірок, цибуля багато- і среднезачаткових сортів, цибулю-шалот. Тільки треба брати цибулини ріпчастої цибулі другий, а вибірка - першого року. Перед посадкою вибірок слід обрізати «по плічка», замочити на 2-3 години в теплій (30 ... 35 ° С) воді і припудрити донця крейдою, щоб вони не підгнивали. На дно ящика або горщика діаметром 10-15 см спочатку покладіть дренаж (дрібний гравій, наприклад) шаром 1-2 см, потім грунтову суміш. Це 70% торфу, 20% перегною, 10% дернової землі плюс жменю золи на кожні 5 кг суміші. Висаджують ріпчасту цибулю і вибірок зазвичай з листопада, а шалот - з кінця січня. Цибулини розміщують у вологому грунті впритул один до одного і присипають землею. Посадки приблизно тиждень витримують у темному прохолодному місці і тільки потім виставляють на світло. Для поливу замість води на почвогрунт кладуть лід з холодильника. Приблизно через три тижні можна починати зрізати цибулю-перо.

Вирощування кропу Його насіння попередньо треба промити в теплій воді (+45 ° С), причому кілька разів, щоб гарненько змити захисну плівку. Для вирощування кропу взимку найкраще підходять скоростиглі і кущові сорти. Насіння можна сіяти як окремо, так і в одному ящику з іншими рослинами. Глибина посіву - 0,5-1 см. З'явилися сходи треба прорідити і поливати частіше. Але не можна їх переволожити, інакше рослини будуть загнивати. Приблизно через місяць гілочки ароматного кропу можна починати зрізати.

Петрушка і селера Їх вигонку здійснюють як з коренеплодів, так і з кореневищ листових сортів.Кореневі сорти дають менше зелені, але зате більш тривалий час, а з листових сортів її виростає більше, проте рослини швидко виснажуються. Для вигонки петрушки ідеальні коренеплоди вагою 30-80 г, селери - 60-200 р Висаджувати їх можна в будь-який час, але посадки в лютому дають більше зелені і кращої якості, оскільки світловий день помітно подовжується. Горщики потрібні такого розміру, щоб в почвогрунта висотою 12-16 см можна було розташувати коренеплоди довжиною 10-12 см під кутом 45 градусів. У кожного коренеплоду петрушки повинна бути площа 20-25 см2, а селери - 40-60 см2. Горщики продезінфікуйте розчином марганцівки. На дно покладіть дренаж, потім трохи піску, а в грунтовий грунт додайте торфу або перегною. Висаджувати коренеплоди треба так, щоб їх головки виступали з-під грунту на 1-2 см. Після поливу їм потрібно 1,5-2 тижні, щоб вкоренитися в в напівтемряві. Петрушка найшвидше вкорінюється при температурі 12-14 ° С, селера - при 8-10 ° С тепла.Поливати їх в цей час не потрібно - коренеплоди можуть загнити. Найчастіші помилки при вигонке петрушки і селери - сильне заглиблення коренеплодів і зайві поливи. Починати поливати рослини можна, коли з'являться перші верхівкові нирки. Тоді ж посадки треба перенести в тепло. Оптимальна температура на підвіконні - 18-20 ° С. При поливах можна допускати, щоб вода потрапляла на листя і особливо на головку коренеплоду - листя почнуть жовтіти, а коренеплід загнивати! Петрушка боїться холоду, тому її слід тримати подалі від крижаних стекол. У сильні морози рослини краще взагалі прибирати з вікна. Погано переносить петрушка і задушливий, застійний повітря, тому кімнату частіше провітрюйте. Раз на місяць бажано підгодовувати рослини розчином суперфосфату (5 г на 1 л води). Першу зелень і петрушки, і селери можна зрізати через 2-3 тижні після посадки.Причому зрізати її треба з зовнішнього боку рослин, починаючи з нижніх листків. Не можна залишати черешки. Коренеплід петрушки дає урожай приблизно 1,5 місяці, а коренеплід селери - 2 місяці.

Вирощування салату Отримати взимку його соковиті ніжні листи, багаті магнієм, настільки необхідним для серцевого м'яза, теж цілком реально. Потрібно тільки використовувати обов'язково ранньостиглі сорти. Ємність для рослин краще взяти побільше, щоб у них була можливість вільно розростатися. Обов'язковий дренаж. Насіння попередньо замочіть на 2-3 години в слабкому розчині марганцівки, біостимулятора. Тоді сходи з'являються швидко, менше ніж через тиждень, причому дадуть дружні сходи. До того ж у них буде підвищена стійкість до хвороб і несприятливих умов. Якщо приступити до вирощування салату в кінці листопада - початку грудня, то врожай дозріє через 20-35 днів, якраз до Нового року. Сіяти насіння треба на глибину не більше 0,5-1 см. Після поливу ящик слід накрити плівкою. Сходи потім потрібно прорідити, щоб залишилися найміцніші рослини на відстані 5-6 см один від одного. Салат любить вологу, тому його треба поливати щодня. Дуже корисно обприскувати підростаючу листя водою з пульверизатора. Найкомфортніша для салату температура - 18-20 ° С тепла. Вирощувати його краще на утепленій лоджії або на балконі, там повітря більш вологий, ніж на підвіконні біля батарей опалення. Вечорами рослини потрібно обов'язково досвічувати протягом 2-3 годин. Салат буде давати врожай кілька місяців, поки не піде в стрілку.

Вирощування буряка Не слід брати для вигонки великі коренеплоди - вони не дають багато бадилля, до того ж для них потрібні занадто великі ємності. Треба брати дрібні екземпляри вагою 40-60 р Обов'язково звертайте увагу на головки коренеплодів - вони не повинні бути пошкодженими, інакше рослини хворітимуть. Кращий грунт для буряка і мангольда - суміш з 1 частини городньої землі, 2 частин перегною і 3 частин торфу. Висаджені коренеплоди 7-10 днів потримайте в темному холодному місці при температурі 8-10 ° С, а потім перенесіть в тепле приміщення. Оптимальний режим для вигонки буряка і мангольда - 18-20 ° С.Причому не слід допускати різких перепадів температури. Раз на місяць рослини потрібно підгодовувати розчином сульфату амонію і хлористого калію (5 г і 2 г на 1 л води відповідно). Першу бадилля зазвичай можна зрізати через три тижні після посадки коренеплодів. Вирощування листової гірчиці, крес-салату, редиски На прохолодному підвіконні добре ростуть взимку листова гірчиця і редис. На дно тарілки покладіть шматок товстої тканини, а ще краще поролону, щоб матеріал довго утримував воду. Насіння кожної з цих культур висівайте в один шар. Скажімо, спочатку крес-салат, а днів через три-чотири - листову гірчицю. Тарілку поставте в темне тепле (20-25 ° С) місце. А як тільки насіння проросте, перенесіть її на прохолодне підвіконня (10-13 ° С тепла). Слідкуйте, щоб субстрат не пересихала, але й не заливайте його надмірно. Урожай готовий до зрізку зазвичай через 10-14 діб. Для того щоб був безперервний «конвеєр» зелені, висівайте нове насіння через 1-2 тижні. Вирощування шпинату Ця культура незаслужено обділена увагою овочівників. добре почувається Шпинатна південних підвіконнях при температурі 15-20 ° С тепла. Насіння попередньо замочіть на добу у воді. Після того як вони висохнуть, висівайте їх в суміш родючого грунту з піском на глибину 0,5-1 см. Поливайте рослини регулярно і помірно. Вечорами досвічувати їх по 4-5 годин.Через 1-1,5 місяця листя можна зрізати. Шпинат плодоносить довго, близько двох місяців, а потім слід заново посадити насіння.

Вирощування огірків Вирощувати їх починають зазвичай в лютому, коли наступають перший сонячні дні.Для кімнатних умов краще використовувати партенокарпические гібриди першого покоління: Московський тепличний, Грібовчанка, Кукарача, Стелла, Вересневий.Дуже добре адаптований до умов житлових приміщень сорт Кімнатний Ритова.Годяться також частково партенокарпические і бджолозапильний гібриди Манул, Зозуля, Сюрприз, Грибовський 2, Зоря, Зміна, Естафета. Тільки бджолозапильний екземпляри вам доведеться штучно доопилять. Для грунтової суміші візьміть дернову землю навпіл з перегноєм. У відро такої суміші додайте 2 склянки деревної золи, по 5-6 г азотних, калійних, фосфорних добрив і 20-60 г вапна, щоб її кислотність була 5,5-5,6. Перед посівом не забудьте замочити насіння в 5% розчині кухонної солі, щоб відібрати здорові повновагі екземпляри. Потім пророщують їх протягом 1-2 діб в теплому місці. Спочатку у вологій тканині, а потім в плівковому пакеті. Коли корінці досягнуть довжини 1,5-2 см, висійте насіння в ємності діаметром 10 см. У кожну з них розміщуйте по два проростка на глибину 2-5 см. Грунт при цьому обов'язково зволожите. Всі ємності встановіть в ящик, і порожній простір між ними засипте тієї ж почвосмесью. Температура повітря в приміщенні повинна бути близько 20 ° С тепла. Накрийте ящик плівкою або склом - до появи сходів. Коли вони утворюються, температуру повітря треба знизити до 15-16 ° С тепла провітрюванням приміщення, відкривши кватирку. Ящик перед цим слід прибрати з підвіконня, а після провітрювання поставити на колишнє місце. Огіркові рослини повинні знаходитися на самому світлому місці, щоб вони не витягнулися і не скривилися. При посіві в листопаді-грудні посадки досвічувати люмінесцентними лампами по 8-10 годин на добу (150-300 Вт на 1 кв. М), а в лютому - по 6-8 годин. Коли з'являться перші справжні листи, залиште в горщиках по одному найбільш міцному рослині. При появі третього справжнього листка рослини бджолозапильний сортів потрібно прищипнуть. Гібриди цього не потребують. У фазі трьох-чотирьох справжніх листків пересадите рослини в більш просторі ємності вже на постійне місце. Горщики встановіть в широкий піддон на дерев'яну підставку. Причому розташовуйте їх під кутом 10-15 градусів до горизонту, щоб вони краще висвітлювалися. У міру зростання підв'язуйте рослини до кілочків. Температура повітря в зоні рослин днем ​​повинна бути не нижче 20 ° С, а вночі - не нижче 15 ° С тепла. Поливати їх слід тільки відстояною водою кімнатної температури. Щоденна норма на одну рослину - півсклянки або склянку води, в період плодоношення - 1-2 л. У піддоні постійно повинна бути вода. Якщо близько знаходяться батареї опалення, то рослини потрібно обприскувати з пульверизатора або ставити поряд посудини з водою. У фазі бутонізації підгодуєте огірки деревною золою (1 склянка на 10 л води). У період плодоношення можна використовувати розчин городньої мінеральної суміші (50-100 г на 10 л води) або комплексного мінерального добрива (15-25 г на 10 л води). Витрата розчину на одну рослину - 0,25-0,5 л. Перші огірки зазвичай дозрівають у лютому-березні. З кожної рослини можна отримати від 5 до 15 плодів.

Вирощування томатів Кращі результати вигонка цієї культури дає при посадці насіння в кінці січня - початку лютого, оскільки рослинам потрібна хороша освітленість: по 8-10 годин щодня. Найбільш успішно використовують ультраскоростиглого дружно дозрівають сорти з компактним кущем: Волгоградський 5/95, Алпатьева 905-а, Невський 7, Грунтовий, Відрадний, Грибовський +1180, Білий налив 241, Дубок, Новинка Придністров'я, Резерв, Грот. Можна використовувати і сорти з більш тривалим періодом плодоношення: Бичаче серце, Де-Барао, Гігант, а також гібриди з комплексною стійкістю: Малишок, Карлсон, Русич, Стриж, Московський осінній. Насіння продезінфікуйте в теплому 1% розчині марганцевокислого калію протягом 15 хвилин. Потім проростете їх до появи білих паростків і висійте в горщики (ящики або пакети з-під молока) на глибину не менше 5-8 см. Ґрунтова суміш повинна бути родючим, легкої і некислим. Зробіть в ній через кожні 2 см борозенки і висійте насіння на відстані 1,5-2 см і на глибину 1-1,5 см. Потім засипте їх землею, полийте теплою водою і накрийте плівкою. Ємності з посадками поставте в тепле місце (18-25 ° С). Сходи зазвичай з'являються через 3-4 діб. Тоді плівку потрібно зняти, а температуру повітря знизити. Вдень вона повинна бути 12-15 ° С, вночі - близько 10 ° С тепла. Рослини обов'язково слід підсвічувати, інакше вони сильно витягнуться і ослабнуть. З появою першого справжнього листка пересадите сіянці по одному в торфоперегнійні, плівкові або паперові горщики діаметром 8-10 см. У сонячну погоду для кращого вкорінення притіняти їх аркушами паперу. Для отримання міцної розсади потрібно, щоб вологість повітря була не вище 60% і температура повітря не опускалася нижче 10 ° С тепла, інакше томати можуть захворіти чорною ніжкою. Щоденне досвечіваніе в лютому - першій половині березня повинно бути не менше 10 годин. Поливайте рослини в першій половині дня водою кімнатної температури так, щоб вона обов'язково змочувала їх коріння. Можна і підгодувати їх, розвівши 10 г аміачної селітри, 25 г суперфосфату і 15 г калійної солі (або 30 г деревної золи) в 10 л води. За добу до висадки на постійне місце розсаду добре полийте. Висота, глибина і діаметр ємностей повинні бути не менше 40 см. Рослини висаджуйте похило і на 5-7 см глибше, ніж вони росли. Підросли томати підв'язуйте шпагатом до верхньої рами вікна. До плодоношення підгодуйте їх розчином азотних, фосфорних і калійних добрив (1: 2: 2). Томатам необхідні також мікродобрива, особливо кальцій і магній. Рослини добре реагують на позакореневе підживлення 1% розчином марганцевокислого калію і 0,3% розчином хлористого калію. Регулярно обривайте пасинки. Щоб краще зав'язувалися плоди, періодично струшуйте квіткові кисті. Для отримання раннього врожаю зробіть прищіпку над другої-третьої пензлем головного стебла, а для додаткового плодоношення - над сьомий-восьмий.


 
 
 

Commentaires


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Круглая иконка Facebook
  • Круглая иконка Twitter
  • Круглая иконка YouTube
  • Круглая иконка Google+
  • круглая иконка linkedin
bottom of page